Naujienos

Naujienos

Vasaros sezonas atidarytas!

Domas ir Saule
2017m.

Šis blogo įrašas turėjo “atsirasti” čia jau prieš gerą mėnesį, kuomet gerokai atšilus orams sodybą aplankė pirmieji besišypsantys klientai, išsiilgę gryno oro, pavasarinės saulės bučinių ir maloniai hipnotizuojančių ežero bangų. Tačiau vasaros sezono startą pabijojau skelbti oficialiai, nes oras pavasarį Lietuvoje keičiasi taip dažnai ir kardinaliai, kaip mano tėčio nuotaikos ir emocijos, žiūrint krepšinio varžybas 🙂 Prisimenu, prieš pora metų, peržiemoję grįžome mes iš šiltų kraštų į lietuvišką pavasarį balandžio gale. Šilta, žiedeliai visur tik sprogsta… Gegužė. Prisnigo. Traukiam rogutes! Betgi jų neturim… Kuo puikiausiai tiko ir iš saulėtų kraštų parsigabenta banglentė! Išsuko Domas pelekus ir čiuožinėjo Saulė raudonais užkaitusiais skruostais sniego pusnyse gegužę lyg sausio vidury.

Myliu Tave, lietuviškas pavasari, už tai, kad esi toks spalvingas ir nenuspėjamas! Už tai, kad per tris pavasario mėnesius realiai gali pajusti visus keturis metų laikus. Bet šiandien nepyk, tariu Tau “sudie”!

Šiandien yra ne tik oficiali pavasario pabaiga – gegužės 31-oji – „Sodyba prie Dusios” pilna fainuolių svečių, ežero pakrantė sugužėjusių po darbų žmonių iš visos Lietuvos… Šiandien ore tiesiog tvyro vasaros jausmas. Gan sunku jį apibūdinti, bet tu užsimerki ir tiesiog jauti – ramybė, šilto oro gūsis paglosto tavo skruostą, arbūzo skonis burnoje, prakąstos pirmosios šiais metais braškės kvapas, ta nesvarumo būsena siūbuojant chamake su knyga, basos kojos žolėje, o atsimerkus – grožis akims – neįtikėtina spalvų paletė gėlių pievoje, mūsų darželyje, visur skraidantys nužydėjusių pienių pūkai priverčia pasijaust lyg pasakoj ir tas žydras žyrdas dangus – toks tikrai būna tik vasarą…

Mieloji vasara, sveika sugrįžus! Be galo pasiilgau.
Lėkim pasimaudyt Dusios bangose.
Prisijungsi? 🙂

Nuoširdūs linkėjimai,
Rasa.
Sodyba prie Dusios

IRKLENČIŲ MARŠRUTAI DUSIOS EŽERE

[dropcap] Dusia yra didžiausas ežeras pietų ir trečias visoje Lietuvoje. Šis ežeras žavi savo dydžiu ir supančia gamta, todėl žygis irklentėmis Dusios ežeru yra puiki proga ne tik aktyviai praleisti laiką su šeima ar draugais, bet ir pamatyti gamtos grožį, kuris mus supa aplinkui. Norėdami rezervuoti irklentes SPAUSKITE ČIA.

Rekomenduojame šiuos maršrutus irklentėmis Dusios ežere. [/dropcap]

[divider]

I. | Smalsiems | 1 val.

Irklenciu marsrutas, Dusios ezeras, Dusia, Meteliu regioninio parko direkcija

[table cols=”Sudėtingumas,Atstumas*,Plaukimo trukmė*” data=”Lengva,2.5 km.,<1 val.„]

[blockquote] Maršruto tikslas: Metelių regioninio parko direkcijos lankytojų centras[/blockquote]

Tai maršrutas, kurio metu plauksite pietrytine Dusios pakrante, kuri žavi savo sekliu smėlėtu dugnu. Šio maršruto tikslas – Metelių regioninio parko direkcijos lankytojų centras, kuriame turėsite galimybę susipažinti su Metelių regioniniame parke gyvenančių balinių vėžlių gyvenimu, galingu teleskopu stebėti ežere plaukiojančius paukščius ir išgirsti įdomių dalykų apie Dusios ežerą iš parko direkcijos darbuotojų. Ekskursijos lankytojų centre trukmė – ~1 val. Šis maršrutas patiks ir vaikams, ir suaugusiems, kurie nori lengvai pasiplaukioti bei daugiau sužinoti apie Metelių regioninį parką.

[divider]

II. | Ieškantiems nuotykių | 2.5 val.

Irklenciu marsrutas, Dusios ezeras, Dusia, Kryziu sventove

[table cols=”Sudėtingumas,Atstumas*,Plaukimo trukmė*” data=”Vidutiniška,6 km., 2.5 val.„]

[blockquote] Maršruto tikslas: Kryžių šventovė[/blockquote]

Šio  maršruto metu plauksite pietine ir pietvakarine ežero pakrante, kurios krantus juosia pušynai, o tolumoje matosi įspūdingos aukštų kalvų virtinės. Šio maršruto tikslas – Kryžių šventovė, kuri per metus sutraukia tūkstančius maldininkų. Šalia bažnyčios stovi šulinys, kuriame, kaip manoma, trykšta stebuklingų galių turintis vanduo.

[divider]

III. | Ištvermingiems | 1/2 dienos

[table cols=”Sudėtingumas,Atstumas*,Plaukimo trukmė*” data=”Ištvermingiems,16 km., pusė dienos„]

[blockquote] Maršruto tikslas: Prelomciškės piliakalnis[/blockquote]

Šio maršruto metu apiplauksite pusę Dusios ežero. Pradėsite plaukti pietine pakrante, kurią juosia nuostabus pušynas, pasieksite Kryžių šventovę, prie kurios galėsite atsipūsti ir išsimaudyti. Savo žygį tęsite vakarine Dusios pakrante ir priplauksite 12 metrų stačių šlaitų Prelomciškės piliakalnį. Tai vienas didžiausių ir įspūdingiausių Metelių regioniniame parke esančių piliakalnių, nuo kurio viršūnės atsiveria kvapą gniaužianti Dusios apylinkių panorama.

* – pirmyn ir atgal

[divider]

Norėdami rezervuoti irklentes SPAUSKITE ČIA.

 

 

Starboard SUP Dusia 2016

2016-05-20 – 22 organizuojamas irklenčių sezono atidarymas prie Dusios ežero „Starboard SUP Dusia”. Kviečiami dalyvauti ne tik tie, kurie aktyviai užsiima irklenčių sportu, bet ir plaukti irklente niekada nebandę, tačiau norintys išbandyti ar tiesiog pasižiūrėti.

Vieta: Metelių regioninio parko direkcija, Seirijų g. 2, Metelių k., Lazdijų r. sav. (GPS koordinatės 54.283714, 23.741392).

Planuojama programa:

[toggle]
[section title=”SUP Polo varžybos”]

„SUP Polo” – tai naujiena visame pasaulyje. Kupinas emocijų ir azarto komandinis žaidimas ant vandens irklentėmis, kurio metu rungtyniauja dvi komandos, sudarytos iš 3 žaidėjų. Kiekvienos komandos tikslas – pelnyti kuo daugiau įvarčių į priešininkų vartus.

Komandas registruoti galite paspaudę čia.

[/section]
[section title=”Irklenčių lenktynės”]

Planuojamos dvi irklenčių įskaitos – Race ir Fun. RACE įskaitoje dalyvauja lenktyninės ir kruizinės lentos, FUN – all round, wave ir kitos plokščiadugnės lentos.

Starto, finišo, distancijos apiplaukimo procedūros ir kita informacija bus pateikiama varžybų instrukcijoje ir dalyvių susirinkimo metu prieš startą.

[/section]
[section title=”Plaukimo irklentėmis kursai ir pažintinis plaukimas Dusios ežeru”]

Norintys turės galimybę išklausyti kursus, įgauti pagrindinių žinių norint plaukti irklente ir pasileisti pažintiniam žygiui po Dusios ežerą irklentėmis.

[/section]
[section title=”Starboard irklenčių bandymai”]

Norintys galės išbandyti vieno garsiausių pasaulyje irklenčių gamintojo Starboard įvairius irklenčių modelius.

[/section]
[/toggle]

SUP Polo Dusia

 

Daugiau informacijos:

www.facebook.com/events/1569619150003370/

www.supsup.lt

Renginio partneriai:

SupSup LT, Xboards, Metelių regioninio parko direkcija, sodyba Prie Dusios.

Irklenčų stovykla prie Dusios

Jeigu norėtum savaitgalo rytą praleisti mokydamasis plaukti irklente su patyrusiais instruktoriais, o dieną leistis į žygį ant irklentės gražiausiais Metelių regioninio parko ežerais, vakare ant grilio kepti kepsnelius, žiūrėti filmus apie banglentes, irklentes lauko kino teatre, o dienos įspūdžiais dalintis su bendraminčiais, ištiesęs kojas prie laužo, po nuotykių kupinos dienos atsipūsti jaukioje mūsų sodyboje, tuomet irklenčių stovykla „SUP CAMP DUSIA” kaip tik tau.

2016 metų irklenčių stovyklų „SUP CAMP DUSIA” datos netrukus!