Koordinatės: 54.27032, 23.73802
info@sodybapriedusios.lt
Rezervuok dabar
IRKLENČIŲ MARŠRUTAI DUSIOS EŽERE
Irklenciu marsrutas, Dusios ezeras, Dusia, Meteliu regioninio parko direkcija
IRKLENČIŲ MARŠRUTAI DUSIOS EŽERE

Dusia yra didžiausas ežeras pietų ir trečias visoje Lietuvoje. Šis ežeras žavi savo dydžiu ir supančia gamta, todėl žygis irklentėmis Dusios ežeru yra puiki proga ne tik aktyviai praleisti laiką su šeima ar draugais, bet ir pamatyti gamtos grožį, kuris mus supa aplinkui. Norėdami rezervuoti irklentes SPAUSKITE ČIA.

Rekomenduojame šiuos maršrutus irklentėmis Dusios ežere. 

I. | Smalsiems | 1 val.

Irklenciu marsrutas, Dusios ezeras, Dusia, Meteliu regioninio parko direkcija

SudėtingumasAtstumas*Plaukimo trukmė*
Lengva2.5 km.<1 val.

Maršruto tikslas: Metelių regioninio parko direkcijos lankytojų centras

Tai maršrutas, kurio metu plauksite pietrytine Dusios pakrante, kuri žavi savo sekliu smėlėtu dugnu. Šio maršruto tikslas – Metelių regioninio parko direkcijos lankytojų centras, kuriame turėsite galimybę susipažinti su Metelių regioniniame parke gyvenančių balinių vėžlių gyvenimu, galingu teleskopu stebėti ežere plaukiojančius paukščius ir išgirsti įdomių dalykų apie Dusios ežerą iš parko direkcijos darbuotojų. Ekskursijos lankytojų centre trukmė – ~1 val. Šis maršrutas patiks ir vaikams, ir suaugusiems, kurie nori lengvai pasiplaukioti bei daugiau sužinoti apie Metelių regioninį parką.

II. | Ieškantiems nuotykių | 2.5 val.

Irklenciu marsrutas, Dusios ezeras, Dusia, Kryziu sventove

SudėtingumasAtstumas*Plaukimo trukmė*
Vidutiniška6 km. 2.5 val.
Maršruto tikslas: Kryžių šventovė

Šio  maršruto metu plauksite pietine ir pietvakarine ežero pakrante, kurios krantus juosia pušynai, o tolumoje matosi įspūdingos aukštų kalvų virtinės. Šio maršruto tikslas – Kryžių šventovė, kuri per metus sutraukia tūkstančius maldininkų. Šalia bažnyčios stovi šulinys, kuriame, kaip manoma, trykšta stebuklingų galių turintis vanduo.

III. | Ištvermingiems | 1/2 dienos

SudėtingumasAtstumas*Plaukimo trukmė*
Ištvermingiems16 km. pusė dienos
Maršruto tikslas: Prelomciškės piliakalnis

Šio maršruto metu apiplauksite pusę Dusios ežero. Pradėsite plaukti pietine pakrante, kurią juosia nuostabus pušynas, pasieksite Kryžių šventovę, prie kurios galėsite atsipūsti ir išsimaudyti. Savo žygį tęsite vakarine Dusios pakrante ir priplauksite 12 metrų stačių šlaitų Prelomciškės piliakalnį. Tai vienas didžiausių ir įspūdingiausių Metelių regioniniame parke esančių piliakalnių, nuo kurio viršūnės atsiveria kvapą gniaužianti Dusios apylinkių panorama.

* – pirmyn ir atgal


Norėdami rezervuoti irklentes SPAUSKITE ČIA.

 

 

Comments are closed.